Етнокультурний центр Рівненського міського Палацу дітей та молоді
створено з метою: виховання повноцінної творчої особистості на основі вивчення історико — культурної спадщини свого краю, українського народу та надбань світової культури; збереження, відродження та популяризації етнокультурної спадщини Рівненського Полісся; координації зусиль організацій, установ, творчих спілок та об’єднань міста й області з дослідження традиційної народної культури краю; проведення експедиційно-пошукової та науково-дослідної роботи з виявлення та фіксації історико-культурних пам’яток; успадкування, відродження та популяризації традиційних свят і обрядів; організації та проведення фольклорних свят, фестивалів, конкурсів, наукових семінарів та конференцій, інших культурно-мистецьких заходів. В ЕКЦ „Веснянка” традиційну культуру краю успадковують понад сто п”ятдесят учасників.
В структурі Етнокультурного центру три творчі колективи: зразковий фольклорний гурт „Весняночка” ; народний фольклорний гурт „Веснянка”; народний етногурт „Сільська музика” та лабораторія поліського фольклору. Етнокультурний центр „Веснянка” є засновником та організатором Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури „Древлянські джерела” в м. Рівне, що занесений до календарів IOV та CIOFF (неурядових організацій, що співпрацюють з ЮНЕСКО).
Художній керівник Етнокультурного центру „Веснянка”, відмінник освіти України, заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнської премії за охорону та збереження нематеріальної культурної спадщини ім. В.Гнатюка – Віктор КОВАЛЬЧУК.
Весняночка
Зразковий дитячий фольклорний гурт „Весняночка” Рівненського міського палацу дітей та молоді створено в 1987 році з метою успадкування дітьми традиційних звичаїв, обрядів, дитячих жанрів музичного фольклору та традиційного поліського співу. В репертуарі гурту „Весняночка” :, обрядові, побутові, позакалендарні твори, дитячий фольклор, побутові танці та інструментальна музика Рівненщини. Сценічним вбранням для колективу служать оригінальні народні костюми початку-середини ХХ століття та відреставровані за зразками, зібраними у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі. Концертні програми гурту „Весняночка” записані та випущені на CD та DVD дисках.
Художній керівник гурту – Ірина СЛИВЧУК
Керівник інструментальної групи гурту – відмінник освіти України Анатолій САЙЧИШИН
Художній керівник Етнокультурного центру „Веснянка” – відмінник освіти України, заслужений працівник культури України Віктор КОВАЛЬЧУК


Веснянка
НАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОЛЬКЛОРНИЙ ГУРТ “ВЕСНЯНКА” РІВНЕНСЬКОГО МІСЬКОГО ПАЛАЦУ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ створено в 1983 році . За цей час фольклорний гурт “Веснянка” став одним із провідних молодіжних колективів не тільки міста , області , а й усієї держави. Сьогодні “Веснянка” – це творча лабораторія, яка займається експедиційно — пошуковою, дослідницькою, видавничою, виконавською діяльністю та реконструкцією поліського автентичного співу і гри на традиційних музичних інструментах. Основною метою та завданням гурту є : успадкування дітьми й молоддю традиційних звичаїв, обрядів, музичного фольклору та традиційної манери виконання регіону Рівненського Полісся. В репертуарі гурту „Веснянка” : обрядові, побутові, позакалендарні твори, побутові танці та інструментальна музика Рівненщини. Учасники колективу відтворюють самобутню манеру співу та оволодівають прийомами виконання на традиційних народних музичних інструментах. Сценічним вбранням для колективу служать народні костюми початку-середини ХХ століття, зібрані у фольклорних експедиціях на Рівненському Поліссі.
Лабораторія поліського фольклору
Основним видом діяльності лабораторії поліського фольклору є експедиції, каже Віктор Ковальчук.
«Це польова робота, опрацювання польових записів, їх архівування, створення методичних чи репертуарних збірників, видання книг. На початок травня ми вже випустили 18 книг, 44 компакт-диски і зараз готуємось до видання репертуарних збірників. Ними користуються не лише працівники чи керівники структурних підрозділів центру, а й керівники фольклорних гуртів міста, області, України».
